Ogłoszenie

Prognoza pogody
Ogłoszenia
Sytuacja na świecie

#1 2014-01-06 21:51:05

 Lady Ellien

Władczyni Polis

Zarejestrowany: 2014-01-05
Posty: 59
Punktów :   
Link do karty postaci: http://www.5-krolestw.pun.pl/v

Pojedynki

W świecie Pięciu Królestw ciężko obyć się bez sporów. Większość jest załatwiana słownie, potocznie są one nazywane kłótniami. Jednak niektóre przeradzają się w najróżniejsze walki.


  • Sparing - to treningowa walka 1x1 lub więcej. Nie potrzeba do niej GM, a postacie nie otrzymują w niej żadnych trwałych obrażeń ani nie mogą zginąć.

  • PVP - to poważna walka w której już postacie mogą otrzymać trwałe obrażenia. Wymagany nadzór GM.

  • Na śmierć i życie - jak sama nazwa wskazuje jest to walka na śmierć i życie - postacie mogą w niej zginąć. Wymagany nadzór GM.

  • Drużynowe - walki kilku osób, przed walką należy ustalić czy jest to grupowy odpowiednik PVP czy na śmierć i życie. Wymagany nadzór GM.

Zasady walki


W walce musi być jakiś porządek. Więc wszystkie walki muszą się odbywać według wzorów:
I wzór (w wypadku MG, którzy nie mogą edytować postów)
1 post: Atak I gracza
2 post: Podsumowanie GM
3 post: Atak/Obrona II gracza
4 post: Podsumowanie GM

II wzór
1 post: Atak I gracza
MG edytuje post 1 podsumowując atak.
2 post: Atak/Obrona II gracza
MG edytuje post 2 podsumowując ruch.

W każdej rundzie zaczyna inny gracz tzn. w pierwszej rundzie atakiem rozpocznie gracz I, a w drugiej rundzie rozpoczyna atakiem gracz II. Jeśli w walce bierze udział więcej graczy to runda kończy się po wykonaniu ruchu przez wszystkich graczy. Kolejność powinna być:
Gracz I drużyny ---> Gracz II drużyny ---> Gracz I drużyny itd.
Jeśli drużyn jest więcej to grają wszyscy po kolei.


Atak - powinien zawierać opis ataku, różne akcje następujące po sobie. W jednym poście gracz może opisać maksymalnie 3 ataki. Mogą być napisane w 1 lub 3 osobie, jak kto woli.


Obrona - najprościej rzecz ujmując jest to odpieranie ataku przeciwnika. Po obronie może nastąpić jeden atak.


GM może w każdej chwili przerwać walkę widząc, że któryś z graczy wykonuje niedozwolone rzeczy.
Na co powinien zwracać GM:


  • Logiczne zestawienie walki

  • Kolejność walczących

  • Okoliczności sprzyjające/negatywne

  • Uczucia i aktualny stan postaci

Podczas walki gracz ma prawo:


  • Poprosić o innego GM, jeśli ten nie wykonuje swoich obowiązków/jest stronniczy

  • Udać się do innego GM/admina o radę, jeśli masz wątpliwości co do słuszności podsumowania GM

  • Poprosić GM o wykonanie ruchu przeciwnika, jeśli ten nie odpisał w ciągu tygodnia na post (GM pisze wtedy na korzyść oczekującego)

Przykład walki


G1 - gracz 1
G2 - gracz 2
GM - mistrz gry


  • G1: Anna szła powolnym krokiem przez najuboższą dzielnicę miasta. Nie mogłem się doczekać, kiedy w końcu się jej pozbędę, a tym samym zyskam władzę. Po chwili marszu Anna weszła w ciemną uliczkę, prawdopodobnie skrót do jej domu. Pomyślałem, że teraz mam szansę. Podkradłem się szybko do kobiety i zaatakowałem ją moim kochanym mieczem - "Naleśnikiem".

  • GM: G1 nie trafił G2, G2 uniknął ciosu.

  • G2: - A jednak. Sądziłam, że sobie odpuścisz, ale oczywiście nie mogłeś - powiedziałam do Eryka równocześnie wyrywając mu miecz. Rzuciłam go za siebie i spojrzałam mężczyźnie prosto w oczy.
    - Wiesz, że nie chciałam... - nie zdążyłam dokończyć, bo zauważyłam drgnięcie ręki Eryka. Wiedziałam, co to oznacza, więc zareagowałam szybciej od niego - użyłam Porażenia, by go przez chwilę unieruchomić.
    - Żegnaj Eryku...

  • GM: G2 udało się użycie Porażenia. W czasie gdy G1 nie mógł się ruszyć G2 uciekł z pola walki.


~Lady Ellien, władczyni Polis

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.methax.pun.pl www.pmp.pun.pl www.gothicsite.pun.pl www.chormaprobe.pun.pl www.medycynaestetyczna.pun.pl